Био Слау

Ние сме една од водечките производители, добавувачи и извозници на широк спектар на Био Слау. Ние, исто така сме компанија посветена на производство и снабдување на производите од Taiwan. Ние лесно може да ги исполни вашите барања за нашите производи. Што повеќе, ние исто така се обврзуваат проекти за дизајни направени, како на клиентите барања.
Ние производ атрактивни и издржливи

Био Слау

за да се исполнат барањата на сите клиенти, нашата компанија ќе се придржуваат кон следниве правила: зелено aheadism, искрен-соработка, со врвен квалитет, hi-tech. Кој ги нашите производи се продаваат добро во целиот свет.
  • Био Слау - FT
Био Слау
модел - FT
Mitsubishi Chemical Forzeas BIOPBS Extrusion Grade FT

Опис на производот
FT и MI серијата се материјали за апликација на слама.
Тие се претежно
обновливи и целосно биоразградливи материјали.

Карактеристики
  • Добро дизајнирана рамнотежа помеѓу вкочанетост и еластичност
  • Добра биоразградливост
  • Погоден за апликации за контакт со храна.

Примери за примена
слама

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био Слау, треба да знаете за највисок квалитет на Био Слау производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био Слау, треба да знаете за највисок квалитет на Био Слау производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FZ91
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био Слау, треба да знаете за највисок квалитет на Био Слау производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FZ71
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био Слау, треба да знаете за највисок квалитет на Био Слау производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AZ79
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био Слау, треба да знаете за највисок квалитет на Био Слау производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FD92
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био Слау, треба да знаете за највисок квалитет на Био Слау производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ZF90001
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био Слау, треба да знаете за највисок квалитет на Био Слау производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AA9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био Слау, треба да знаете за највисок квалитет на Био Слау производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ZA7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings