Био лист

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Био лист. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Ние извоз врвен квалитет

Био лист

кои ги исполнуваат меѓународните стандарди. Ние можеме да снабдување во било потребната количина во многу конкурентна цена редовно, пакување, како на купувачи совети. Ве молиме контактирајте не за спецификација и котација.
  • Био лист - ZF90001
Био лист
модел - ZF90001
Mitsubishi Chemical Forzeas BIOPBS пластика одделениеZF90001

Опис на производот
ZF9001 и FT0019 се материјал за обложување.
Тие се претежно обновлив и целосно биоразградлив материјал дизајниран за истиснување на листови и термоформирање.

Карактеристики
  • Отпорност на топлина(Отпорен на топла вода)
  • Кратко време на циклусот(Процесот на печење не е неопходен)
  • Добро дизајнирана рамнотежа помеѓу вкочанетост и еластичност

Примери за примена
  • Капак со топла чаша
  • Капсула за кафе
  • Јадење со топла храна,чинија,чаша,контејнер
  • Материјал за градба,земјоделство
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био лист, треба да знаете за највисок квалитет на Био лист производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био лист, треба да знаете за највисок квалитет на Био лист производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FZ91
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био лист, треба да знаете за највисок квалитет на Био лист производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FZ71
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био лист, треба да знаете за највисок квалитет на Био лист производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AZ79
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био лист, треба да знаете за највисок квалитет на Био лист производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FD92
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био лист, треба да знаете за највисок квалитет на Био лист производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
AA9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био лист, треба да знаете за највисок квалитет на Био лист производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Био лист, треба да знаете за највисок квалитет на Био лист производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ZA7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings