BioPBS филм

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е професионална BioPBS филм снабдувач. и ние може да достигне околу 1000 милиони американски долари за извоз вкупната сума. Повеќе од десет години искуство во областа на материјали, ние стануваме лидер на првата линија на пазарот. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитетот управувано задоволството на клиентите.
Досега, ние се фокусиравме на производство на најдобри BioPBS филм производи, од Тајван до Океанија, Јапонија, Јужна Кореја, земјите од Југоисточна Азија и земјите од Европа и Америка, повеќе и повеќе купувачи почнаа да ги избираат нашите производи, а производите добро ги освоија целиот свет Репутација. Ние цврсто веруваме дека преку искрена соработка, можеме да воспоставиме добра соработка, ве молиме слободно контактирајте не, дефинитивно ќе ги обезбедиме нашите професионални информации, производи со најдобар квалитет, најповолна цена и брза услуга за да ги исполниме вашите барања. Ако ви треба детален понуда, слободно контактирајте не.
  • BioPBS филм - FD92
BioPBS филм
модел - FD92
PTTMCC BIOPBS удар Филм одделение FD92

BioPBS&трговија;FD92PM/Филм FD92PB

Опис на производот
BioPBS&трговија;е био-базиран полибутилен сукцинат(PBS)произведени од полимеризација на био-базирана на сукцино
киселина и 1,4-бутанедиол.Слично на ЛДПЕ,BioPBS&трговија;е мека и флексибилна полу-кристален полиестер со одличен
својства погодни и за истиснување и за екструзија на фрлен филм.

Карактеристики:
  • Добра процесибилност и стабилен меур во постоечката LDPE машина
  • Погоден како заптивната смеса за флексибилно пакување
  • Погоден за други апликации за разнесени филмови,јас.д.,облоги за торби,прекривка филм,земјоделски филм,итн.
  • FD92PM е одделение за контакт со храна,во согласност со ЕУ10/2011
  • ОК КОМПОСТ ДОМА сертифициран од Винкот во Европската унија
  • Обновлива содржина сертифицирана од DIN CERTCO и JBPA

Индустриски компостибилни пластични ПБС производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто BioPBS филм, треба да знаете за највисок квалитет на BioPBS филм производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто BioPBS филм, треба да знаете за највисок квалитет на BioPBS филм производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
FZ91
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто BioPBS филм, треба да знаете за највисок квалитет на BioPBS филм производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
FZ71
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто BioPBS филм, треба да знаете за највисок квалитет на BioPBS филм производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
AZ79
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто BioPBS филм, треба да знаете за највисок квалитет на BioPBS филм производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
ZF90001
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто BioPBS филм, треба да знаете за највисок квалитет на BioPBS филм производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
AA9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто BioPBS филм, треба да знаете за највисок квалитет на BioPBS филм производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
FT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто BioPBS филм, треба да знаете за највисок квалитет на BioPBS филм производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
ZA7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings