SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Биоразградлив PLA, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Биоразградлив PLA

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлив PLA, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлив PLA производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлив PLA, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлив PLA производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA reusable-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлив PLA, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлив PLA производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
MB02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлив PLA, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлив PLA производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Биоразградлив PLA

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Што е најдоброБиоразградлив PLA ?
Полилактична киселина (ПЛА) е сосема ново дете во блок за многу „еколошки“ брендови, оваа алтернатива на нафтена пластика се промовира поради биоразградливата. НашатаБиоразградлив PLA вклучуваат PBS BIO , Биоразградливи пластични листови , PLA Соединение , PLA биоразградлив , Биоразградлив материјал и Биоразградливи за еднократна употреба . За да им понудиме на клиентите подобра пластична рециклирање и поодржливи био-базирани полимерни мастербач решенија, развивме иновативен асортиман на позелена, поодржлива Биоразградлив Masterbatch за биопластика како алтернатива на конвенционалните полимери базирани на нафта.

Нашето Биоразградлив калапи за инјектирање на производи нуди слични својства на пластиката, но исто така ја додава извонредната предност на биоразградливата. Неговата употреба се фокусира на апликации со краток животен век или во апликации што тешко се собираат откако ќе се користат. За да ја почитувате вашата сакана, можете да одберете да ја закопате пепелта во земјата или да изберете погреб на море или вода. Биоразградлив Urn е еколошки, тие се направени од 100% природни материјали и природно биоразградуваат со текот на времето. Ако ви треба повеќе заБиоразградлив PLA , ве молиме контактирајте не сега.