Биоразградливи сламки

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. специјализира во производителот, снабдувачот и извозник на бизнисот на Биоразградливи сламки. Се наоѓа во Taiwan, Имаме удобен пристап до главните транспортни мрежи. Нашата компанија зафаќа површина од 5км и има околу 100 членови на персоналот. Покрај тоа, сите наши производи се произведени со современа опрема и строги КК процедури со цел да се обезбеди висок квалитет. Гарантирање стабилна и навремено снабдување, веродостојни квалитет и искрена услуга, нашите производи се продаваат добро во домашните и на странските пазари. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, или сакате да поставите кориснички налог, ве молиме контактирајте не Сега, ние ќе се потрудиме да ги задоволат вашите потреби.
Со цел да се задоволи побарувачката на пазарот, ние постојано ќе се развиваат нови

Биоразградливи сламки

производи. Затоа, ние сме искрено со нетрпение очекувам да се донесе долгорочна соработка со двете државни и странски претпријатија.
  • Биоразградливи сламки - PLA Single use -02
Биоразградливи сламки - PLA Single use -02 Биоразградливи сламки - PLA Single use -02
Биоразградливи сламки
модел - PLA Single use -02
100%биокомпостабилен ПЛА производ-слама

Во последниве години,преовладуваат глобалните акции за намалување на пластиката и ограничувањата за пластика,а земјите низ светот експлицитно ги забранија пластичните производи
Бидејќи сите видови суштества во океанот може да бидат повредени од заплеткување,обврзувачки,итн.поради овие големи или мали пластични ѓубре,или погрешно пластично ѓубре за храна за јадење.Проблемот со човечкото ѓубре го предизвика товарот на океанот,толку многу компании веќе не обезбедуваат пластични сламки и ги заменија со повеќе еколошки PLA сламки.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA соединение за екструзија
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Претпријатието ШАНГ ШИЕН ШЕНГ може да им помогне на клиентите од соединение на суровини PLA до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Биоразградливи сламки ->, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи сламки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Биоразградливи сламки ->, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи сламки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA Single use -01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Биоразградливи сламки ->, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи сламки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA Single use -06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Биоразградливи сламки ->, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи сламки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA Single use -05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings