Биоразградливи садови

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник, SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е производство на претпријатие од областа на проектирање, развој, производство и трговија на Биоразградливи садови. Ако имате проблеми или се разочарани со низок квалитет на производи од други компании ", ве молиме обидете се нашите производи. Нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти да ги задоволи совршено. Ние ги доставуваме производи на сите на Кина клиенти.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и супериорна услуга по продажбата, ние веќе ужива долготрајни добар углед во светот на пазарот. Ние ќе продолжиме да работиме на целта да се биде квалитетен производител. Ако сте заинтересирани за нашите

Биоразградливи садови

и треба дополнителни информации или проблеми, Ве молиме не двоумете се да контактирајте не наскоро.
  • Биоразградливи садови - PLA reusable-02
Биоразградливи садови
модел - PLA reusable-02
100%биоразградливи садови за PLA-Чаша и чинија

Прибор за јадење се користи секој ден,ако не’не сакам да имам проблем со паѓање и кршење,но и грижете се за вашето здравје,покрај меламин прибор за јадење,има подобри избори.Прибор за јадење кој користи биоразградливи материјали може да ви даде повеќе мир на умот,и во исто време да се реши проблемот со рециклирање и отстранување на ѓубрето.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Биоразградливи садови ->, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи садови производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Биоразградливи садови ->, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи садови производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Биоразградливи садови ->, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи садови производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA reusable-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Биоразградливи садови ->, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи садови производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA reusable-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings