Биоразградливо пакување

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е производителот, снабдувачот и извозник на Биоразградливо пакување, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Во текот на изминатите години, ние снабдување целиот свет клиенти производи со висок квалитет на производи со разумни цени. Двете сопствени ред и нормално налози се на располагање. Имаме докажано јадро од професионалци, кој нè прави високо квалификувани да обезбеди трговски услуги според највисоките стандарди. Ние имаме список на тим од добро искусни и квалификувани професионалци, способни да се справи со сите барања на клиентите. Ако сакате да знаете повеќе, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Целиот персонал ќе полно работно срце услуги на

Биоразградливо пакување

за нашите клиенти да се вклучат во прошири плима на индустријата. Ние веруваме дека по продажба на услуги ќе започнат пред од дизајн и производство на строга квалитетот на системот.
  • Биоразградливо пакување - PLA Single use -03
Биоразградливо пакување
модел - PLA Single use -03
100%биоразградлив PLA производ-Делови за пакување

Некои производи се продаваат во групи од 2 или 4,како што се скијачки столбови,кои бараат фиксна заграда при пакување,но потрошувачите ќе ги отфрлат ако не се користат по отпакување.Овие делови првично се направени од пластика.Производство,така што предизвика голем проблем со рециклирање и ѓубре.По префрлување на биоразградливи материјали,може да ги земе предвид двете главни предности на заштитата на животната средина и практичноста.Тоа е најеколошки материјал.По употреба,се враќа во природата и е товар на земјата.Минимизирајте.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:Композит за инјектирање PLA
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Претпријатието ШАНГ ШИЕН ШЕНГ може да им помогне на клиентите од соединение на суровини PLA до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливо пакување, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливо пакување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливо пакување, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливо пакување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливо пакување, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливо пакување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливо пакување, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливо пакување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings