Биоразградлива сапунска кутија

Ние сме професионални Taiwan-Базирана компанија која се занимава во Производителот, извозникот и снабдувач Биоразградлива сапунска кутија со широк спектар. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Ние сме во можност да обезбедат квалитет

Биоразградлива сапунска кутија

со за вашиот убав внимание и очекуваме вашите љубезно истрага наскоро. Ако ви треба било која услуга од нас, ние ќе се потрудиме да ви услуга со цел да имаат шанса да bulid бизнис coopeation со вас.
  • Биоразградлива сапунска кутија - PLA reusable-06
Биоразградлива сапунска кутија - PLA reusable-06 Биоразградлива сапунска кутија - PLA reusable-06
Биоразградлива сапунска кутија
модел - PLA reusable-06
100%биоразградливи ПЛА производи-Кутија за сапуница

Сапунот се користи во секоја семејна бања или тоалет.Ако не’не сакам да користам пластична кутија за сапун,треба редовно да ги разгледувате прашањата за рециклирање и ѓубре, доколку редовно го заменувате.Би било добар избор да се префрлите на биоразградливи материјали.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива сапунска кутија, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива сапунска кутија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива сапунска кутија, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива сапунска кутија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива сапунска кутија, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива сапунска кутија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива сапунска кутија, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива сапунска кутија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings