Биоразградливи клипови за коса

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е снабдувач, кој го направи ексклузивна Биоразградливи клипови за коса и е погодна за средината и high-end пазарот. Знаеме многу добро дека на висок квалитет, reasionable цена и добри по продажбата на услугата се клучевите на бизнис трансакција, оние што го нудиме за вас.
Нашата сила лежи во нашето верување дека технологијата треба да им служи на луѓето, а не обратно. Возиме технологија и да се поттикнат тоа во текот на најсовремена да ги исполни вашите

Биоразградливи клипови за коса

за да додадете квалитетот на вашиот живот.
  • Биоразградливи клипови за коса - PLA reusable-03
Биоразградливи клипови за коса
модел - PLA reusable-03
100%Биоразградлив клип за коса PLA

Повеќето жени имаат неколку шноли за коса,а повеќето од нив се направени од пластика.Самиот клип за коса е потрошен материјал.Кога клипот за коса е изгубен,скршен,или сакаше да биде отфрлен,пластичниот клип за коса се рециклира или ѓубре.Тешко е да се справиме со заштитата на животната средина.Шнолите направени од биоразградливи материјали можат целосно да ги заменат пластичните шноли и на крајот да се вратат во природа без да и наштетат на животната средина при конечното отстранување и рециклирање на ѓубрето.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи клипови за коса, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи клипови за коса производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи клипови за коса, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи клипови за коса производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи клипови за коса, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи клипови за коса производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи клипови за коса, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи клипови за коса производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings