PLA делови

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е производител и снабдувач за да обезбеди добра услуга за PLA делови. Задоволни сме со нашата способност да им понуди на најниски цени и одличен квалитет на нашите Бежичен алат во светот пазари. Ние сме посветени да се постигне најдобар барања за сите видови на производи квалитет. Ние сме апсолутно најдобар избор на Вашиот ценет партнер. Освен тоа, ние, исто така, се обидуваме нашите најдобри да обезбеди најдобри услуги за нашите клиенти за заеднички бизнис ефикасност. Ви благодариме многу за Вашата поддршка во нашите производи цело време, и искрено се надевам за можноста за воспоставување понатаму деловни односи со вас.
Нашите

PLA делови

имаат висок квалитет и конкурентна цена, нашата компанија има брза испорака и ефикасна услуга. Откако ќе започнете бизнис со нас, вие никогаш не ќе бидат разочарани со нашата голема услуга и поддршка.
  • PLA делови - PLA Single use -03
PLA делови
модел - PLA Single use -03
100%биоразградлив PLA производ-Делови за пакување

Некои производи се продаваат во групи од 2 или 4,како што се скијачки столбови,кои бараат фиксна заграда при пакување,но потрошувачите ќе ги отфрлат ако не се користат по отпакување.Ако таквите делови се направени од пластика,Causeе предизвика големи проблеми со рециклирање и ѓубре,и може да добиете совршен крај откако ќе се префрлите на биоразградливи материјали
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:Композит за инјектирање PLA
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на PLA делови ->, треба да знаете за највисок квалитет на PLA делови производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на PLA делови ->, треба да знаете за највисок квалитет на PLA делови производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA Single use -07
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на PLA делови ->, треба да знаете за највисок квалитет на PLA делови производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA Single use -04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на PLA делови ->, треба да знаете за највисок квалитет на PLA делови производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA Single use -08
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings