Филм за био прекривка

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е специјализирана главно во дизајнирање, производство и снабдување на Филм за био прекривка in Taiwan. Квалитетот на производите ужива висок углед, а компанијата сега е акредитиран со ISO сертификати. Ние сме, исто така, оригиналниот производител за многу познати компании кои бараат слушалки да ја придружува нивните производи. Нашата цел: поскоро снабдување на повеќето конкурентни производи; задоволи барањата на купувачот со нашите професионални технологија, лојални сервис, добра контрола на квалитетот и најфлексибилен производство систем.
Нашата цел е да им помогне на клиентите ги остваруваат своите цели. На

Филм за био прекривка

производи доаѓаат во светли комбинации на бои кои ги око фаќање на изглед се направи. Ние сме прави големи напори за да се постигне оваа понудената ситуација и искрено добредојде да ни се придружите!
  • Филм за био прекривка - FZ91
Филм за био прекривка
модел - FZ91
PTTMCC BIO PBS Степен на истиснување FZ91

BioPBS&трговија;FZ91PM/FZ91PB Т
Филм

Опис на производот
BioPBS&трговија;е био-базиран полибутилен сукцинат(PBS)произведени од полимеризација на био-базирана сукцинска киселина
и 1,4-бутанедиол.Слично на ЛДПЕ,BioPBS&трговија;е мека и флексибилна полу-кристален полиестер со одличен
својства погодни за истиснување и исфрлање филм.

Карактеристики:
  • Добра процесибилност и стабилен меур во постоечката LDPE машина
  • Мулч филмови;Нема колекција на филмови по бербата за фрлање или рециклирање.
  • Закопувајте во почва и постепено се распаѓајте во СО2,вода и биомаса
  • Погоден за други апликации за разнесени филмови,јас.д.,облоги за торби,земјоделски филм,итн.
  • FZ91PM е одделение за контакт со храна,одобрен од ФДА(FCN Бр.1574)и ЈХОСПА,во согласност со ЕУ10/2011
  • ОК КОМПОСТ сертифициран од Винкот во Европската унија
  • Обновлива содржина сертифицирана од DIN CERTCO и JBPA
Индустриски компостибилни пластични ПБС производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Филм за био прекривка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Филм за био прекривка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Филм за био прекривка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Филм за био прекривка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
FZ71
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Филм за био прекривка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Филм за био прекривка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
AZ79
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Филм за био прекривка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Филм за био прекривка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
FD92
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Филм за био прекривка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Филм за био прекривка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
ZF90001
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Филм за био прекривка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Филм за био прекривка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
AA9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Филм за био прекривка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Филм за био прекривка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
FT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Филм за био прекривка ->, треба да знаете за највисок квалитет на Филм за био прекривка производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
ZA7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings