Садови за PLA

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. беше основана како Taiwan Садови за PLA производителот и добавувачот, Нашата фабрика вклучува многу најдоцна во hi-tech машини и опрема за тестирање. Ние продолжува да се подобри на квалитетот на производот и да се обезбеди дека секој производ надминува перформансите и сигурноста стандарди се очекува од страна на клиентите во целиот свет. Клиенти се увери од добивањето на повеќето иновативни и највисок квалитет на професионални производи. Ве молиме да не двоумење да контактирајте не сега.
Висок квалитет

Садови за PLA

и добри по продажбата на услугата е нашата постојана потрага, ние го поздравуваме нови и стари клиенти од сите сфери на животот да ни се обратите за иднината на деловните односи и заеднички успех!
  • Садови за PLA - PLA reusable-01
Садови за PLA
модел - PLA reusable-01
100%биоразградливи садови за PLA-Стапчиња за јадење и лажица вилушка

Прибор за јадење се користи секој ден,ако не’не сакам да имам проблем со паѓање и кршење,но и грижете се за вашето здравје,покрај меламин прибор за јадење,има подобри избори.Прибор за јадење кој користи биоразградливи материјали може да ви даде повеќе мир на умот,и во исто време да се реши проблемот со рециклирање и отстранување на ѓубрето.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилни
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Садови за PLA ->, треба да знаете за највисок квалитет на Садови за PLA производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Садови за PLA ->, треба да знаете за највисок квалитет на Садови за PLA производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA reusable-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Садови за PLA ->, треба да знаете за највисок квалитет на Садови за PLA производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA reusable-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Садови за PLA ->, треба да знаете за највисок квалитет на Садови за PLA производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PLA reusable-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings