Чаши за ПЛА

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. специјализира во производителот, снабдувачот и извозник на бизнисот на Чаши за ПЛА. Се наоѓа во Taiwan, Имаме удобен пристап до главните транспортни мрежи. Нашата компанија зафаќа површина од 5км и има околу 100 членови на персоналот. Покрај тоа, сите наши производи се произведени со современа опрема и строги КК процедури со цел да се обезбеди висок квалитет. Гарантирање стабилна и навремено снабдување, веродостојни квалитет и искрена услуга, нашите производи се продаваат добро во домашните и на странските пазари. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, или сакате да поставите кориснички налог, ве молиме контактирајте не Сега, ние ќе се потрудиме да ги задоволат вашите потреби.
Ние си имаме свој фабрика, и да го прифатат OEM цел, професионално производство персонал кој ќе се грижи за вашиот

Чаши за ПЛА

и бидете сигурни дека ќе се постигне највисок квалитет на располагање за овој производ.
  • Чаши за ПЛА - PLA reusable-02
Чаши за ПЛА
модел - PLA reusable-02
100%биоразградливи садови за PLA-Чаша и чинија

Прибор за јадење се користи секој ден,ако не’не сакам да имам проблем со паѓање и кршење,но и грижете се за вашето здравје,покрај меламин прибор за јадење,има подобри избори.Прибор за јадење кој користи биоразградливи материјали може да ви даде повеќе мир на умот,и во исто време да се реши проблемот со рециклирање и отстранување на ѓубрето.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чаши за ПЛА, треба да знаете за највисок квалитет на Чаши за ПЛА производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чаши за ПЛА, треба да знаете за највисок квалитет на Чаши за ПЛА производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чаши за ПЛА, треба да знаете за највисок квалитет на Чаши за ПЛА производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чаши за ПЛА, треба да знаете за највисок квалитет на Чаши за ПЛА производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings