Клипови за коса, еколошки

Ние производство, снабдување и извоз прилично широк спектар на Клипови за коса, еколошки со фабрика во Taiwan Овие производи се исто така прилагоди според специфичните барања на нашите огромно мнозинство на клиенти и клиенти на целиот свет. Ние ги користиме на најсоодветен материјали, производствените процеси, обложувањата, во изработката на овие сигурен, естетски, и издржливи торба токи и пафти.
Нашите

Клипови за коса, еколошки

Производите се широко признати и доверени од страна на корисниците и да ги задоволат постојано менување на економските и социјалните потреби. Го поздравуваме нови стари клиенти од сите сфери на животот да ни се обратите за идна деловни односи и заеднички успех.
  • Клипови за коса, еколошки - PLA reusable-03
Клипови за коса, еколошки
модел - PLA reusable-03
100%Биоразградлив клип за коса PLA

Секоја жена има неколку шноли за коса,а повеќето од нив се направени од пластика.Кога фиба се губи,скршен,или сакаше да биде елиминиран,тешко е да се рециклираат или фрлат пластични стеги за да се грижи за заштитата на животната средина.Биоразградливите шноли за коса може да имаат совршен крај.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Клипови за коса, еколошки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Клипови за коса, еколошки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Клипови за коса, еколошки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Клипови за коса, еколошки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings