ПЛА Козметичко пакување

Ние сме целосно интегрирана Taiwan производител и извозник, добавувачот ПЛА Козметичко пакување. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Нашите

ПЛА Козметичко пакување

произведени со користење висок степен на фактор влезови во согласност со меѓународните стандарди за квалитет, исто така, достапни во различни спецификации да се грижиме за разновидниот потребите на нашите вредни клиенти и може да се прилагоди на нивните барања во рамките на пазарот стапка. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Искрено се надеваме да се воспостави долгогодишен и пријателски деловен однос со тебе.
  • ПЛА Козметичко пакување - PLA reusable-04
ПЛА Козметичко пакување - PLA reusable-04 ПЛА Козметичко пакување - PLA reusable-04
ПЛА Козметичко пакување
модел - PLA reusable-04
100%биоразградливи PLA шишиња

Козметика,лосион,а теглите со апчиња имаат рок на траење,кои се користат во големи количини од обичните домаќинства.Пластичните тегли можат да предизвикаат проблеми со рециклирање и ѓубре.Тие често се чуваат надвор од рокот на траење и случајно се јадат и предизвикуваат здравствени проблеми.Префрлете се на биоразградлив.По материјалот,може да добиете совршен крај.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА Козметичко пакување, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА Козметичко пакување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА Козметичко пакување, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА Козметичко пакување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА Козметичко пакување, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА Козметичко пакување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА Козметичко пакување, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА Козметичко пакување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA reusable-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings