PLA лист

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е снабдувач, кој го направи ексклузивна PLA лист и е погодна за средината и high-end пазарот. Знаеме многу добро дека на висок квалитет, reasionable цена и добри по продажбата на услугата се клучевите на бизнис трансакција, оние што го нудиме за вас.
Ние сме pround дека нашата

PLA лист

се користат во целиот свет во широк спектар на престижни објекти и events.Their домот apprearance е додадете на вашата прекрасна активност. Ве молиме слободно контактирајте со нас за подетални информации.
  • PLA лист - PLA Single use -10
PLA лист
модел - PLA Single use -10
100%биокомпостабилна ПЛА обвивка

Од јули 2021 година,пазарот на ЕУ целосно ќе забрани прибор за јадење(ножеви,вилушки,лажици,стапчиња за јадење),чинии за вечера,сламки,памучни брисеви,мешалки за мешање пијалоци,балони прачки,контејнери за храна од стиропор,контејнери за пијалоци и чаши за пијалоци.Сексуална употреба
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA лист
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA лист, треба да знаете за највисок квалитет на PLA лист производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA лист, треба да знаете за највисок квалитет на PLA лист производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA лист, треба да знаете за највисок квалитет на PLA лист производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -12
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA лист, треба да знаете за највисок квалитет на PLA лист производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -12
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings