PLA капак

Ние сме професионални PLA капак производителот, набавувачот и извозник, со повеќе од години на долгогодишно искуство, во фабриката во Taiwan Ние се фокусира на овој производ може да се изменуваат во согласност со клиент побарувачка. Било која количина е добредојдена. Со агресивна внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот, со најдобра цена и услуга.
Ние можеме да им понудиме на нашите

PLA капак

на високо Намалените цени. Овие лесно може да се искористи во водечка индустрија на цени со прилагодени спецификации на клиентите. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
  • PLA капак - PLA Single use -12
PLA капак
модел - PLA Single use -12
100%биокомпостабилна ПЛА обвивка&мдаш;PLA CUP

Полилактична киселина(PLA)е алифатичен полиестер направен со дехидрација и полимеризација на млечна киселина произведен со микробна ферментација како мономер.Таа користи обновлива биографија-базирани материјали како пченка,шеќерна трска,и касава,кои имаат широк спектар на извори и можат да се обноват.Процесот на производство на полилактична киселина е низок-јаглерод и еколошки,со помало загадување,а неговите производи може да се компостираат и распаднат по употреба
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA лист
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA капак, треба да знаете за највисок квалитет на PLA капак производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA капак, треба да знаете за највисок квалитет на PLA капак производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -10
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA капак, треба да знаете за највисок квалитет на PLA капак производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA капак, треба да знаете за највисок квалитет на PLA капак производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -12
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings