PLA кутија

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Нашите главни производи вклучуваат сите видови на PLA кутија производи. Ние се уште инсистираме на одржување на промовирање и менување на вештини за да добиете повеќе подобро одлични производи и нудат прилично услуга за нашите клиенти. Ве молиме слободно да контактирајте не.
Ние би сакале да се приклучат вас рака под рака да излезат состојба на

PLA кутија

, Да се ​​воспостави добар корпоративен имиџ и да го отвори вашиот пат кон успехот. Чекајќи вашите првични одговор. И ние сме љубезно задоволство да корпорации со вас.
  • PLA кутија - PLA Single use -11
PLA кутија
модел - PLA Single use -11
100%биокомпостабилна ПЛА обвивка--Кутија за салата
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA лист
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA кутија, треба да знаете за највисок квалитет на PLA кутија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA кутија, треба да знаете за највисок квалитет на PLA кутија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -10
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA кутија, треба да знаете за највисок квалитет на PLA кутија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -12
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA кутија, треба да знаете за највисок квалитет на PLA кутија производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -12
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings