Купот на ПЛА

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е цитиран како познат производител, извозник и доставувач на Купот на ПЛА. Конкурентни цени, на кој тие се нудат да ги направи поатрактивни и неодолива. Го поздравуваме пријатели од целиот свет ја посетите нашата фабрика во сите time.so Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Нашите

Купот на ПЛА

Производите се широко признати и доверени од страна на корисниците и да ги задоволат постојано менување на економските и социјалните потреби. Го поздравуваме нови стари клиенти од сите сфери на животот да ни се обратите за идна деловни односи и заеднички успех.
  • Купот на ПЛА - PLA Single use -12
Купот на ПЛА
модел - PLA Single use -12
100%биокомпостабилна ПЛА обвивка&мдаш;PLA CUP

Полилактична киселина може да се направи со полимеризација на млечна киселина од био-базирани материјали(како што е касава,шеќерна трска,целулоза од слама,итн.)преку микробна ферментација,и не зависи од нафтените ресурси;по употреба,може да биде под дејство на природни микроорганизми,вода,киселина,алкално,итн.Распаѓањето произведува јаглерод диоксид и вода,кои продолжуваат да се користат од растенијата за фотосинтеза.Во споредба со нафтата-базирани полимери,PLA има одлични својства како што се non-токсичен,не-иритирачки,висока јачина,биоразградливост,и биокомпатибилност.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA лист
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
 
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Купот на ПЛА, треба да знаете за највисок квалитет на Купот на ПЛА производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Купот на ПЛА, треба да знаете за највисок квалитет на Купот на ПЛА производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -10
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Купот на ПЛА, треба да знаете за највисок квалитет на Купот на ПЛА производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Купот на ПЛА, треба да знаете за највисок квалитет на Купот на ПЛА производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -12
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings