Еко -пријателски фибер -пополнување

Нашите производи се популарни во производството, снабдувањето и извоз на сите сфери на животот во Taiwan. Благодарение на моќната дистрибутивната мрежа и вешти работодавците, нашите Еко -пријателски фибер -пополнување производи имаат најдобар квалитет и најконкурентна цена. Ве молиме слободно да контактирајте не.
За да стигнат до меѓународно водечки стандард за квалитет со конкурентна цена е нашата постојана потрага. Наша цел е снабдување со висок квалитет

Еко -пријателски фибер -пополнување

да ги задоволи клиентите задоволство.
  • Еко -пријателски фибер -пополнување - PLA Single use -09
Еко -пријателски фибер -пополнување
модел - PLA Single use -09
100%биоразградлив производ од основни влакна PLA-Полнење на влакната PLA

Изворот на PLA полилактична киселина е растителен материјал,како што се скроб или целулоза од пченка,шеќерна трска,пченица,компир,итн.,а самиот материјал е биоразградлив.По распаѓање и компостирање,може да се користи како извор на хранливи материи за растенијата,а култивираните растенија може да се И потоа се користат како суровина на PLA,за да се постигне концептот на ниска емисија на јаглерод и кружна економија

Апликација
Пополнување
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:Монофиламент PLA
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Еко -пријателски фибер -пополнување, треба да знаете за највисок квалитет на Еко -пријателски фибер -пополнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Еко -пријателски фибер -пополнување, треба да знаете за највисок квалитет на Еко -пријателски фибер -пополнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA S02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Еко -пријателски фибер -пополнување, треба да знаете за највисок квалитет на Еко -пријателски фибер -пополнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Еко -пријателски фибер -пополнување, треба да знаете за највисок квалитет на Еко -пријателски фибер -пополнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Еко -пријателски фибер -пополнување, треба да знаете за највисок квалитет на Еко -пријателски фибер -пополнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Еко -пријателски фибер -пополнување, треба да знаете за највисок квалитет на Еко -пријателски фибер -пополнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA S06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings