Биоразградливи нараквици

На ODM, нашиот дизајнерски тим може да помогне идеја купувачи доаѓаат во производителот, снабдувачот и извозник на Биоразградливи нараквици, Ние се состојат од двете локални и странски таленти кои ги следат одблиску на петиците на промени во различни трендови на пазарот. Имаме професија и технологија на производство менаџер под проверка и вешти персонал на менаџерот нив.
Ние имаме голем број на професионални организации, специјализирани за производство

Биоразградливи нараквици

. Ние би сакале да имаат заемно корисни односи со вашата организација. Ние ќе го цениме вашиот позитивен одговор, со вашите специфични барања, заедно со наведување на квалитети кои ги барате.
  • Биоразградливи нараквици - PLA Single use -03
Биоразградливи нараквици - PLA Single use -03 Биоразградливи нараквици - PLA Single use -03
Биоразградливи нараквици
модел - PLA Single use -03
100%био-компостибилен ПЛА производ-Наежвам четка за заби

Заштитата на животната средина веќе не е само слоган!И имплементирајте го на дневни потреби
Хотелската индустрија, исто така, почна да обрнува внимание на заштитата на животната средина,и за дневни потреби за еднократна употреба,тие исто така се сменија на еколошки материјали за да се намалат емисиите на јаглерод,заеднички да одговорат на заштитата на животната средина,и направете ја планетата подобро место.
Нашата компанија е посветена на развој на четки за заби за еднократна употреба и влакна за четки за заби PLA,кои биле масовни-произведени и продадени.Добредојдовте да контактирате со нас
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:Монофиламент PLA
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи нараквици, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи нараквици производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи нараквици, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи нараквици производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA S02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи нараквици, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи нараквици производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи нараквици, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи нараквици производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -09
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи нараквици, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи нараквици производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи нараквици, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи нараквици производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA S06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings