PLA неткаен материјал

Искористат од нас прекрасна и корисни колекција на висок квалитет PLA неткаен материјал кои се фабрикувани од светска класа основниот материјал. Асистентката со тим од квалификувани професионалци, SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. нуди овие во различни форми и големини. Дел форма ова, ние ги презентираме овие во двете стандардни и кориснички избори. Овие се фабрикувани од страна на нашите високо квалификувани професионалци користење врховен одделение материјална и најнова технологија, како на меѓународните стандарди за квалитет.
Нашите

PLA неткаен материјал

производи се комплексно дизајнирани и везени со врвен квалитет на теми. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Добредојдовте да не контактирате доколку сте заинтересирани во нашите производи.
  • PLA неткаен материјал - PLA Single use -04
PLA неткаен материјал - PLA Single use -04 PLA неткаен материјал - PLA Single use -04
PLA неткаен материјал
модел - PLA Single use -04
100%биоразградлив PLA производ-Не-ткаена маска

PLA Полилактична киселина влакна е целосно биоразградливо синтетичко влакно,кои можат да се добијат од зрната.Откако неговите производи се отфрлени,тие можат да се распаднат во јаглерод диоксид и вода со дејство на микроорганизми во почвата или морската вода.Кога изгорени,нема да испуштаат отровен гас и нема да предизвикаат загадување.
Во последниве години,поради ширењето на болеста од коронавирус,што доведува до зголемена употреба на маски за еднократна употреба,предизвикуваат загадување на животната средина,PLA, исто така, може да се обработи во не-ткаени апликации во маски,
Затоа,се препорачува биоразградливиот материјал да биде најеколошки
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:Монофиламент PLA
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA неткаен материјал, треба да знаете за највисок квалитет на PLA неткаен материјал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA неткаен материјал, треба да знаете за највисок квалитет на PLA неткаен материјал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA S02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA неткаен материјал, треба да знаете за највисок квалитет на PLA неткаен материјал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA неткаен материјал, треба да знаете за највисок квалитет на PLA неткаен материјал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -09
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA неткаен материјал, треба да знаете за највисок квалитет на PLA неткаен материјал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA Single use -05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто PLA неткаен материјал, треба да знаете за највисок квалитет на PLA неткаен материјал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA S06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings