ПЛА предиво

Ние сме професионални ПЛА предиво на производителот, набавувачот и фабрика specilizing во производство и извоз на широк ранг на овие производи за многу години, можеме да бидеме флексибилни на вашиот бизнис потребите и направи производи во согласност со вашите дизајнирани слики, customed примероци, а детални барања.
Најдобриот производител со богато искуство ПЛА предиво. Имаме можност да ги произведуваме најдобрите производи. Долго време ги обучуваме најпрофесионалните техничари за да им обезбедиме на клиентите задоволителна услуга по продажбата. Ние сме врвна компанија во индустријата. Ветуваме дека ќе обезбедиме квалитетни производи и најдобри цени за вас. Воспоставивме долгорочни деловни односи со клиенти низ целиот свет. Ако сте заинтересирани за нашите производи, Ве молиме контактирајте не веднаш.
  • ПЛА предиво - PLA S02
ПЛА предиво - PLA S02 ПЛА предиво - PLA S02
ПЛА предиво
модел - PLA S02
100%биокомпостабилен ПЛА производ-ПЛА предиво

Поради заштита на животната средина,Европската унија повикува на намалување на употребата на пластика за еднократна употреба и нивна замена со биоразградлива пластика.
ПЛА предивото е широко користено.На пример,може да се вткае во мрежа и да се направи вреќи со чај.По употреба,директно се става во почвата за да се разложи во вода и јаглерод диоксид.Еколошки е и нема пластификатор,за да можете лесно да го јадете!
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:ПЛА предиво
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА предиво, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА предиво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА предиво, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА предиво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА предиво, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА предиво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА предиво, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА предиво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -09
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА предиво, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА предиво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПЛА предиво, треба да знаете за највисок квалитет на ПЛА предиво производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA S06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings