Биоразградливи урни за човечка пепел

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Биоразградливи урни за човечка пепел in Taiwan кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Овие производи се особено познати по повеќе функционална живот, издржливост и безбедно користење. Покрај тоа, ние исто така нудиме овие производи во различни форми, дезени и големини. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Сите вработени ќе работат напорно за да им обезбедат на најдобрите купувачи најдобрите производи Биоразградливи урни за човечка пепел и ќе добиете многу задоволителна услуга по купувањето. Купувачите можат да добијат поголем профит во продажбата на производи. Имаме многу видови производи кои се многу популарни и најпродавани на глобалниот пазар. Добредојдовте да ја посетите веб-страницата на нашата компанија. Ние ќе обезбедиме најконкурентни производи и понуди.
  • Биоразградливи урни за човечка пепел - PLA URN03
Биоразградливи урни за човечка пепел
модел - PLA URN03
100%биоразградлив PLA производ-дрво погреб компостабилен колумбариум Црвено

Био за погребување на дрвото-компостабилен колумбариум за заштита на животната средина

100 -те%биоразградлив еколошки колумбариум може директно да се закопа во почвата заедно со пепелта.Производот на крајот ќе се распадне од бактерии во вода и јаглерод диоксид,што нема да предизвика никаков товар на земјата,а исто така може да стане хранлива состојка за дрвото.Полно со значење
Сите материјали на овој производ се сертифицирани од Европската унија за да добијат OKCOMPOST 100%компостабилен меѓународен сертификат за да се осигура дека компостабилниот не е-токсичен и безопасен за земјата и се распаѓа во вода и јаглерод диоксид!
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA соединение за екструзија
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи урни за човечка пепел, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи урни за човечка пепел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи урни за човечка пепел, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи урни за човечка пепел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA URN02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи урни за човечка пепел, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи урни за човечка пепел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA URN-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи урни за човечка пепел, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи урни за човечка пепел производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA URN01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings