Биоразградлив милениче Urn

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Нашите главни производи вклучуваат сите видови на Биоразградлив милениче Urn производи. Нашите во-длабочината на знаење на производите и апликации, заедно со ефикасна и персонализирана услуга ни овозможи да се изгради некогаш трае производи со нашите клиенти и добавувачи. Нашиот асортиман на производи и беспрекорна служби го водеше нашиот бизнис до нови височини. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Одличен квалитет и конкурентна цена ни прават да има многу клиенти од целиот свет. Ние силно веруваме дека можеме да им обезбеди на клиентите со најдобрите

Биоразградлив милениче Urn

и најдобрите услуга.
  • Биоразградлив милениче Urn - PLA URN-01
Биоразградлив милениче Urn
модел - PLA URN-01
100%биоразградлив PLA производ-Биоразградлив колумбариум за погребување дрвја за домашни миленици

Колумбариум за погребување на дрво биоразградлив за заштита на животната средина
100 -те%биоразградлив еколошки колумбариум може директно да се закопа во почвата заедно со пепелта.Производот на крајот ќе се распадне од бактерии во вода и јаглерод диоксид,што нема да предизвика никаков товар на земјата,а исто така може да стане хранлива состојка за дрвото.Полно со значење
Сите материјали на овој производ се сертифицирани од Европската унија за да добијат OKCOMPOST 100%компостабилен меѓународен сертификат за да се осигура дека компостабилниот не е-токсичен и безопасен за земјата и се распаѓа во вода и јаглерод диоксид!
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA соединение за екструзија
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлив милениче Urn, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлив милениче Urn производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлив милениче Urn, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлив милениче Urn производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA URN02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлив милениче Urn, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлив милениче Urn производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA URN03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлив милениче Urn, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлив милениче Urn производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA URN01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings