Биоразградливи урни за пепел

Ние сме познат Taiwan Биоразградливи урни за пепел производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние нудиме на нашите клиенти со широк спектар на производи кои се совпаѓаат со строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран Taiwan Извозникот. Ние сме признати како еден од водечките трговци во овој сектор се должи на нашата способност за снабдување беспрекорна производи на нашите клиенти. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитетот управувано задоволството на клиентите.
Имаме акумулирано богато искуство и вредни техничка поддршка во производство

Биоразградливи урни за пепел

. Кога и каде, ние никогаш не се откажуваме од нашата цел која е да обезбеди висок квалитет, конкурентна цена и најдобра услуга за нашите клиенти.
  • Биоразградливи урни за пепел - PLA URN02
Биоразградливи урни за пепел
модел - PLA URN02
100%биоразградлив PLA производ-Дрво погреб биоразградлив колумбариум кафеав

Поради проширување на населението и потреби за заштита на животната средина,владата ја охрабрува употребата на гробишта на дрвја,погребни цвеќиња,морски погребувања и други еколошки погребувања.
Био за погребување на дрвото-компостабилен колумбариум за заштита на животната средина

100 -те%биоразградлив еколошки колумбариум може директно да се закопа во почвата заедно со пепелта.Производот на крајот ќе се распадне од бактерии во вода и јаглерод диоксид,што нема да предизвика никаков товар на земјата,а исто така може да стане хранлива состојка за дрвото.Полно со значење
Сите материјали на овој производ се сертифицирани од Европската унија за да добијат OKCOMPOST 100%компостабилен меѓународен сертификат за да се осигура дека компостабилниот не е-токсичен и безопасен за земјата и се распаѓа во вода и јаглерод диоксид!
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA соединение за екструзија
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

биоразградлив пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи урни за пепел, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи урни за пепел производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи урни за пепел, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи урни за пепел производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA URN03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи урни за пепел, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи урни за пепел производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA URN-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи урни за пепел, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи урни за пепел производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PLA URN01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings