Биоразградливи улици за кремирање

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е цитиран како познат производител, извозник и доставувач на Биоразградливи улици за кремирање. Конкурентни цени, на кој тие се нудат да ги направи поатрактивни и неодолива. Го поздравуваме пријатели од целиот свет ја посетите нашата фабрика во сите time.so Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Ние си имаме свој фабрика, и да го прифатат OEM цел, професионално производство персонал кој ќе се грижи за вашиот

Биоразградливи улици за кремирање

и бидете сигурни дека ќе се постигне највисок квалитет на располагање за овој производ.
  • Биоразградливи улици за кремирање - PLA URN01
Биоразградливи улици за кремирање
модел - PLA URN01
100%биоразградлив PLA производ-Биоразградлива урна-бела

Ако имате потреба од зачувување на пепел,без разлика дали е за луѓе или миленичиња,сега има нова опција.Колумбариум направен од биоразградливи материјали може да го постигне истиот ефект,а исто така може да има различен изглед и бои за да исполни различни барања.Различни потреби.

100 -те%биоразградлив еколошки колумбариум може директно да се закопа во почвата заедно со пепелта.Производот на крајот ќе се распадне од бактерии во вода и јаглерод диоксид,што нема да предизвика никаков товар на земјата,а исто така може да стане хранлива состојка за дрвото.Полно со значење
Сите материјали на овој производ се сертифицирани од Европската унија за да добијат OKCOMPOST 100%компостабилен меѓународен сертификат за да се осигура дека компостабилниот не е-токсичен и безопасен за земјата и се распаѓа во вода и јаглерод диоксид!
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA соединение за екструзија
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
 
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи улици за кремирање, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи улици за кремирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи улици за кремирање, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи улици за кремирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA URN02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи улици за кремирање, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи улици за кремирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA URN03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи улици за кремирање, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи улици за кремирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA URN-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings