Мастербач против блокирање

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. обезбедува широк опсег професионални технологија се фокусира на Мастербач против блокирање производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство серија на висок квалитет products.We биле основани стабилна и сигурна кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!
Нашите главни

Мастербач против блокирање

е многу популарна во светот. Обид на услугата целите на договор почитуваат и доверба, ние искрено добредојде деловни луѓе и пријатели дома и во странство за да се воспостави долгорочна и понудената соработка односи.
  • Мастербач против блокирање - MB92SM
Мастербач против блокирање
модел - MB92SM
PLA функционална главна серија-антиоксидантна главна серија

Лист се лизга/Главна серија против блокирање
За време на обработката,производство и последователно ракување со готови производи во машини за пакување,често се забележуваат проблеми со адхезија помеѓу слоевите на филмовите.Овој феномен е општо познат како блокирање.Лизгање и антиблокирање може да ја намалат тенденцијата за блокирање и коефициентот на триење на филмските површини.Тие го подобруваат отворањето на разнесените филмови и ги обезбедуваат готовите написи со мазни површини.

Апликација
Ексструзија на разнесена и фрлена филм
Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилни
Sunshine Enterprise може да им помогне на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мастербач против блокирање, треба да знаете за највисок квалитет на Мастербач против блокирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мастербач против блокирање, треба да знаете за највисок квалитет на Мастербач против блокирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
MB92AM
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мастербач против блокирање, треба да знаете за највисок квалитет на Мастербач против блокирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
MB02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мастербач против блокирање, треба да знаете за највисок квалитет на Мастербач против блокирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
MB04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мастербач против блокирање, треба да знаете за највисок квалитет на Мастербач против блокирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
MB02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мастербач против блокирање, треба да знаете за највисок квалитет на Мастербач против блокирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
MB01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings