Биоразградливи садови

Биоразградливи садови се произведени со користење висок квалитет на суровините во согласност со поставени индустриски упатства. Ние нудиме овие долготрајни производи по многу поволни цени. Кога во компресија, отпорни на 'рѓа и корозија, се шок доказ и бараат ниски одржување. Ние производство на овие производи што индустријата за упатства и да се обезбеди овие на нашите клиенти на многу поволни цени.
Гарантира сите

Биоразградливи садови

согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
  • Биоразградливи садови - PLA Single use -01
Биоразградливи садови
модел - PLA Single use -01
100%биоразградливи садови за PLA-Нож,вилушка и лажица

За еднократна употреба-надвор садови за јадење,дизајниравме соодветна формула што може да се произведе во големи количини,земајќи го предвид прашањето за трошоците,и што е најважно,може да го реши проблемот со рециклирање или ѓубре по употреба.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични садови за PLA,
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и рециклирачки
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA суровини до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи садови, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи садови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи садови, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи садови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи садови, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи садови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи садови, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи садови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings