Биоразградлива маичка за голф

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. е професионална производител и снабдувач на Биоразградлива маичка за голф. Нашите производи и услуги се извезуваат до сите делови на светот пазари. На компанијата плаќа многу внимание на воведување и обука на талентирани вработени. Нашите R & D тим е способен за вршење на вашите посебни барања производ.
Сите наши

Биоразградлива маичка за голф

во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ world.We ве уверувам на одличен квалитет и цени, Ве молиме контактирајте со нас за вашите барања.
  • Биоразградлива маичка за голф - PLA Single use -08
Биоразградлива маичка за голф
модел - PLA Single use -08
100%биоразградлив PLA-маичка за голф

Голфот нема старосна граница и е погоден за секого’и спорт,но овој спорт не е целосно еколошки.Меѓу нив,употребата на пластична маичка за голф не може да се рециклира.За оние кои сакаат голф,ако маичката за голф се промени во биоразградливи материјали,може да добие совршен крај.
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи.
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилни
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA материјали до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива маичка за голф, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива маичка за голф производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива маичка за голф, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива маичка за голф производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -07
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива маичка за голф, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива маичка за голф производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива маичка за голф, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива маичка за голф производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings