Биоразградливи ББ пелети

Ние сме професионални Биоразградливи ББ пелети на производителот, набавувачот и фабрика specilizing во производство и извоз на широк ранг на овие производи за многу години, можеме да бидеме флексибилни на вашиот бизнис потребите и направи производи во согласност со вашите дизајнирани слики, customed примероци, а детални барања.
Ние сме убедени да ги задоволи барањата на сите клиенти со разумни цени, навремена испорака, и строга контрола на квалитетот. Ако сте заинтересирани во

Биоразградливи ББ пелети

, Нашата компанија е вашиот најдобар избор. Не двоумете се да контактирајте не. Очекувам да вашето пребарување.
  • Биоразградливи ББ пелети - PLA Single use -07
Биоразградливи ББ пелети
модел - PLA Single use -07
100%биоразградлив PLA BB куршум

Куршумите Bio PLA BB може да имаат стабилна големина,висока специфична тежина,и светли бои,дозволувајќи им на играчите да уживаат во забавата од симулирана војна без да предизвикаат загадување на животната средина поради напуштање на премногу пластични куршуми.За забава и заштита на животната средина може да се води грижа. .
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:инјекција-одделение PLA композит
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилни пластични ПЛА производи.
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилни
Можеме да им помогнеме на клиентите од составување на PLA материјали до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.


SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи ББ пелети, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи ББ пелети производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи ББ пелети, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи ББ пелети производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи ББ пелети, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи ББ пелети производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградливи ББ пелети, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградливи ББ пелети производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -08
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings