Биоразградлива торба

SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD. производител специјализиран во истражувањето, maining се вклучат во производство Биоразградлива торба in Taiwan, Развој и производство на Moulds. Сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
Опремени со high-end објекти и

Биоразградлива торба

од високо квалификувани и искуство професионална компанија thrives за реализација на најдобрите на квалитет на повеќето пристапна цена. Оди напред, ние се обврзат да им дадеме на нашите најдобри во однос на вредноста и задоволството на клиентите.
  • Биоразградлива торба - PLA Single use -05
Биоразградлива торба
модел - PLA Single use -05
100%биокомпостабилен ПЛА производ-Пластична кеса

Бидејќи пластичните кеси се стабилни и тешко се распаѓаат,тие имаат многу недостатоци.Покрај смртоносните отрови произведени со согорување,закопување во земјата нема да се стопи илјадници години,што ќе нанесе тежок товар на земјата.Многу земји и градови низ светот воведоа забрани или ја намалија употребата на пластични кеси
Затоа,биоразградливите пластични кеси ќе бидат вашиот подобар избор
  1. 100%биоразградлив материјал,во согласност со меѓународната индустриска сертификација за компостирање OKCOMPOST и храна од ЕУ-сертификација за одделение ЕУ бр.20/11
  2. Материјал:PLA соединение за екструзија
  3. Боја:Може да се додаде мастербач PLA за боење
  4. Дизајнот на готовиот производ може да се базира на клиентот’с цртање,и нашата компанија ќе помогне во отворањето на производството на мувла и калапи за инјектирање.

Индустриски компостибилен пластичен PLA производ
Изработени од биоразградливи материјали,100%не-токсичен,еколошки и компостибилен
Претпријатието ШАНГ ШИЕН ШЕНГ може да им помогне на клиентите од соединение на суровини PLA до развој на мувла, а потоа инекција за производство на готови производи.Оној-стоп и најпрофесионалната способност за вертикална интеграција може да им помогне на клиентите да ги решат сите поврзани проблеми со био материјалите.
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива торба, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива торба производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива торба, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива торба производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива торба, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива торба производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHANG SHIEN CHENG INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Биоразградлива торба, треба да знаете за највисок квалитет на Биоразградлива торба производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PLA Single use -06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings